W zasadzie każdy kto kiedykolwiek ubiegał się o pracę, pisał w swoim życiu choć jedno CV – w zasadzie wykorzystujemy jeden szablon, który odpowiednio modyfikujemy pod własne potrzeby. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jest to niezwykle ważny dokument, który powinien być nie tylko zwięzły i krótki, ale także interesujący i precyzyjnie informujący naszego przyszłego pracodawcę o tym jakim jesteśmy człowiekiem – także o posiadanych kwalifikacjach zawodowych pomocnych w różnego rodzaju pracy.

Jak napisać dobre CV?

W dzisiejszym artykule przedstawimy informacje, które umożliwią nam napisanie dobrego CV, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia naszych szans w walce o dane stanowisko pracy. Zgodnie z tym, co napisaliśmy na początku przygotowanie odpowiedniego CV jest niezwykle ważne – szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie o dobre stanowisko pracy coraz trudniej. Rekrutująca osoba musi więc zostać przez nas przekonana, że nasza kandydatura jest odpowiednia na dane stanowisko pracy – CV musi więc zostać napisane w sposób ciekawy i zrozumiały. Z pewnością na rynku pracy istnieje spora liczba układów graficznych, które nie jako mogą uatrakcyjnić naszą pozycję względem przyszłego pracodawcy.

Przejrzyste CV

Problem w tym, że w większości branży ten schemat się może nie przydać – przykładem jest chociażby branża budowlana, dla której nie ma znaczenia design prezentowanego CV. Ważne więc, by CV było zaprezentowane na przejrzystym układzie graficznym – zazwyczaj obowiązują tu stały zasady. Wyjątkiem od tej reguły może być praca w agencji reklamowej, co z pewnością będzie uznane za plus – ciekawy design prezentowanego CV będzie wyróżniać się z tłumu.

Warto także zadbać o to, by pisane przez nas CV nie miało zbyt wielu strony – najlepszym rozwiązaniem jest streszczenie naszego doświadczenia do jednej kartki A4. Warto także zauważyć, że CV powinno być napisane w sposób standardowy – o ile mamy do czynienia ze zwyczajną pracą – poparty klasyczną czcionką – nie wymyślajmy żadnych zawiłych i kształtnych czcionek.