Krótki poradnik dla początkujących blogerów, a w nim : Trzy zasady, którymi powinien się kierować każdy nowicjusz, podczas wyboru swojej pierwszej usługi hostingowej.

Wybór odpowiendiej firmy hostingowej

Wybór firmy hostingowej – wielka zmora każdego początkującego blogera. Wiem o czym piszę, bo sam przez to przechodziłem. Na całe szczęście moja przygoda dobrze się skończyła i teraz jestem szczęśliwym użytkownikiem niedrogiego i niezawodnego (odpukać) konta hostingowego.Nie każdy jednak ma tyle szczęścia co ja, dlatego właśnie postanowiłem napisać ten krótki poradnik o tym, w jaki sposób początkujący blogerzy powinni wybierać oferty hostingowe.

Po pierwsze, i najważniejsze, przed zakupem jakiegokolwiek pakietu hostingowego powinno się sprawdzić jakie opinie krążą o jego sprzedawcy. Internet to niezmierzone źródło wiedzy i informacji – wystarczy tylko troszkę poszukać. W sieci można znaleźć mnóstwo artykułów oraz wypowiedzi opisujących dane produkty i ich sprzedawców. Na podstawie takich opinii możemy dowiedzieć się czy produkt, który zamierzamy zaraz kupić jest wart swej ceny i czy spełnia nasze oczekiwania oraz czy jego sprzedający wywiązuje się zawartych umów. Niektóre fora internetowe aż kipią od postów opisujących działania nieuczciwych firm hostingowych. Warto się z nimi zapoznać.

Oczekiwania od hostingu

Po drugie – każdy kupujący powinien zastanowić się czego tak naprawdę oczekuje od swojego hostingu. Jeśli na początek zamierzamy prowadzić niewielki blog, to jedyne czego nam trzeba to tani hosting, który pozwoli nam na rozwinięcie skrzydeł. Nie dajmy się jednak zmylić. Fakt że oferta której szukamy ma być w przystępnej cenie nie oznacza, że ucierpieć ma na tym jej jakość. Polski rynek hostingowy posiada wiele ciekawych ofert taniego i funkcjonalnego hostingu.

Po trzecie, nie zapominajmy sprawdzić, czy dany sprzedawca oferuje nam odpowiedni dostęp do serwisu / pomocy w razie nieprzewidzianych usterek bądź problemów. Przecież nie chcielibyśmy zostać na lodzie kiedy coś pójdzie nie tak. Ciekawym elementem niektórych ofert hostingowych są tak zwane darmowe okresy próbne i w niektórych przypadkach wynoszą nawet 14 dni, w przeciągu których, jeśli jesteśmy niezadowoleni, możemy zrezygnować z oferty, a przy tym odzyskać pełny wkład finansowy. Jest to naprawdę idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią kupować kota w worku.